بافر

بافر

بافر آسانسور چیست؟ و چگونه باعث ایمنی در مواقع خطر می گردد؟

بافر آسانسور یکی از مهمترین عوامل در سیستم ایمنی آسانسور است.   بافر آسانسورها برای به حداقل رساندن خطر در هنگام از دست دادن قابلیت کشش و عدم وجود فاصله کافی برای ترمز در مواردی مانند شکستن طناب ، کار می کنند.    بنابراین ، ما می توانیم بافر آسانسور را به عنوان بخشی از سیستم ترمز در نظر بگیریم.     به لطف بافر آسانسور، در سقوط آزاد، کابین به طور مستقیم با سطح برخورد نمی کند.   در این شرایط ، نقش بافر آسانسورها جلوگیری از برخورد شدید کابین هنگام سقوط یا تحمل فشار وزنه تعادل به سمت پایین است.

از بافر آسانسور می توان در ساختارهای مختلفی استفاده کرد که با توجه به آسانسورهای استفاده شده متفاوت است.  به عنوان مثال ، آسانسور می تواند با توجه به تعداد افرادی که حمل می کند و سرعت آن متفاوت باشد.   به عنوان مثال ، اگر سرعت کابین آسانسور زیاد است ، باید از بافر آسانسور مصرف کننده انرژی استفاده کنیم.  و در صورت کم بودن ، از بافر آسانسور کم مصرف استفاده کنید.

استاندارد بافر آسانسور

طبق استانداردها ، آسانسورهایی با سرعت بیش از ۱ میلی ثانیه تنها مجاز به استفاده از بافر آسانسور هیدرولیکی کم مصرف هستند.
از بافر آسانسور می توان در ساختارهای مختلفی استفاده کرد.  البته با توجه به آسانسورهای استفاده شده می تواند متفاوت باشد.   به عنوان مثال ، آسانسور با توجه به تعداد افرادی که حمل می کند و سرعت آن می تواند متفاوت باشد.   به عنوان مثال ، اگر سرعت کابین آسانسور زیاد است ، باید از بافرهای مصرف کننده انرژی استفاده کنید.  و در صورت کم بودن ، از بافرهای کم مصرف استفاده کنید.

حال بیایید بافرها و خصوصیات آنها را بررسی کنیم:

بافرهای فنری (مکانیکی ، خطی):

بافرهای فنر از برخورد شدید کف کابین با کف جلوگیری می کنند.  بافرهای فنر دار در یک پیکربندی فنری انرژی جنبشی خودرو ، ماشین بارگیری شده یا وزنه مقابل را برآورده می کنند.  آنها بافرهایی از نوع ذخیره انرژی هستند. مسافت ایست نمی تواند کمتر از ۶۵ میلی متر باشد.

بافرهای پلی اورتان (مکانیکی ، غیرخطی):

همانطور که از نام آن استنباط می شود ، این بافر از نوعی پلی اورتان الاستومر سلول و الاستیک ساخته شده است.  این شامل زنجیره های مولکولی آلی است که از طریق ساختار شیمیایی آن به هم می پیوندند.   اگر قرار است بیش از یک بافر استفاده شود (بستگی به بار آسانسور دارد).  این بافرها باید از همان نوع ، ارتفاع باشند و به همان اندازه در یک سطح قرار بگیرند.

در طول ۲۰ سال گذشته ، بافرهای ذخیره کننده انرژی ساخته شده از مواد ویژه پلی اورتان با سرعت حداکثر ۱ میلی ثانیه استفاده شده اند.   اما نمی توانند گیرایی کافی را برای سرعت های بالاتر انجام دهند.  شرکت هایی در این زمینه به شدت در تلاشند تا عملکرد را بهبود بخشند.

بافرهای هیدرولیکی:

بافر هیدرولیکی اتلاف انرژی ، انرژی جنبشی کابین بارگیری شده یا وزنه تعادل را جذب می کند. در نتیجه پس از برخورد با بلند شدن کابین از روی آن ، به طور خودکار تنظیم می شود.  سطح هیدرولیکی این بافرها باید به راحتی قابل کنترل باشد. از چنین بافرهایی می توان در هر گروه سرعتی استفاده کرد و باید دارای سوئیچ ایمنی باشد.

سرتیفیکیت بافر متروپلاست (برای دانلود کلیک کنید)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *