۱۰آسانسور برتر دنیا کدامند؟

آسانسورهای برتر دنیا

۱.برج CN, تورنتو کانادا

آسانسور بلند ترین برج جهان که خط افق تورنتو را تعرف می کند،
آسانسور جلو شیشه ای است که شما را در ۵۸ ثانیه به روی سکوی تماشا می برد.
سپس اگر دل و جرات بیشتری دارید برای تماشای ۳۳ طبقه دیگر مراقب ارتفاع طبقات باشید.
در نهایت این چشم انداز ۴۴۷ متر ( ۱۴۶۵فوت ) می باشد که برای آن طبقه هم بلیط جداگانه ای باید تهیه شود.

 

۲.کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، خیابان وستین، هتل فرانسیس

 

یکی از پنج آسانسور بخش بیرونی که سریع ترین می باشد را سوار شوید، از بخش ورودی یا لابی دکمه ۳۲ رو فشار دهید . روح خود را تجدید و احیا کنید و در هر دقیقه ۱۰۰۰ فوت (۳۰۵متر)به سمت بالا حرکت کنید و چشم انداز وسیعی از سانفرانسیسکو را در کمتر از ۳۰ ثانیه مشاهده کنید،درهنگام حرکت به سمت پایین نزدیک ترین موقعیت برای دیدن شهر می توان یافت ولی نه برای کسانی که تحمل ضعیفی دارند.

 

 

۳.نیویورک، ساختمان امپایر استیت

یکی از بهترین چشم انداز های دنیا قلب منهتن از ساختمان امپایر استیت می باشد که ۱۰۳ طبقه دارد و به ۷۳ اتومبیل با عملیات طناب ۱۲۰ مایل (۱۹۳ کیلومتر) که با سرعت ۶۰۰-۱۰۰۰فیت (۱۸۳-۳۰۵ متر) در هر دقیقه خدمات رسانی می کند.رصدخانه ای در طبقه ۸۶ ام وجود دارد که یک محوطه ی شیشه ای محصور و یک تفرجگاه در هوای آزاد در هر طرف دارد و چشم اندازاش در شب بی نظیر می باشد .همچنین رصدخانه ای در طبقه ۱۰۲ ام نیز وجود دارد.

۴.تایوان، تایپه ۱۰۱

اینجا مکانیست که شما بدون ترک سیاره زمین مسافرت موشکی را با ارتفاع ۱۶۶۷فوت (۵۰۸ متر) تجربه میکنید، این ساختمان ۱۰۱طبقه دارد که دارای ۶۷ آسانسور می باشد و شامل ۲ عرشه برای مشاهده و رصد کردن منظره بیرون وجود دارد که دومین و سریع ترین در جهان میباشد.دیگر آسانسور ها در طبقه بالاتر میباشند و همزمان در دو طبقه باز می شوند.

 

۵.فرانسه، پاریس، برج ایفل

صعود این نشان نمادین فرانسه و یک نگاه دقیق به ساختارش در آن زمانیکه برای نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ساخته شده بود باعث شگفت می شد..صعود به ۱۰۵۰ فوت (۳۲۰ متر ) چشم انداز وسیع و زیبایی از پاریس مخصوصا موقع غروب آفتاب دارد که بسیار دوست داشتنی می باشد.موتورهای با ابهت گوستاو آسانسور را که در زیرزمین می باشد را از دست ندهید، هنوز هم بیشتر از یک قرن است که پس از بازسازی و دست کاری های صورت گرفته شده پابرجاست.

 

 

 

۶.سوئیس، بورگناستاک، آسانسور هامستچواند

پیاده روی در مسیر باشکوه در امتداد صخره ها های بورگناستاک جایی که Plateau Hammetschwand به دریاچه لوسرن می رسد، در این مکان شما بلند ترین آسانسور بیرونی در اروپا را خواهید دید .در کمتر از یک دقیقه ۵۰۲ فوت (۱۵۳ متر ) بالا خواهید رفت ، وسط راه دچار سرگیجه میشوید تا اینکه به قله Hammetschwand برسید. از اینجا پانورامای آلپ و دریاچه سوئیس بی نظیر است.

 

 

۷.تایلند، بانکوک، هتل بایوکه اسکا

از آسانسوربیرونی شیشه ای بلندترین هتل تایلند، کلان شهر آسیا را مشاهده کنید.علاوه بر رصدخانه ، یک عرشه سقف دار با چرخش ۳۶۰ درجه در طبقه ۸۴ ام وجود دارد و همچنین منظره شبانه اسکای لانگ را از دست ندهید (سکویی در بلندترین ارتفاع که دراز کش یا حالت استاده میتوان از منظره لذت برد)

 

۸.استونی، یوروما، سوورموناماگی

در یکی از مکان های بکر دنیا سوار آسانسوری شوید که از تپه ای جدا شده می باشد. سوورموناماگی( Suur Munamägi)که تپه( تخم مرغ بزرگ) نامیده میشود در جنوب استونیا با ارتفاع (۱۰۴۳ /۳۱۸متر) بلندترین نقطه کشورهای بالتیک می باشد.این آسانسور شما را به رصدخانه ای که ۹۵فوت/۲۹متر ارتفاع دارد و جنگل های باستانی،دریاچه های استونیا و لاویتا و روسیه دیده میشود می رساند.

 

۹.امارات متحده عربی، دبی، برج دبی

شکل ظاهری چیز هارا ببینید ،برج خلیفه در طول ساخت و ساز با اسم برج دبی شناخته می شد،با طراحی و استفاده از المان های اسلامی بر روی گل های کویری در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد.سریع ترین آسانسور های دوگانه جهان در مرتفع ترین ساختمان ها با بیش از ۱۵۰ طبقه و ۲۶۰۰ فوت (۷۹۲متر) ارتفاع با رصدخانه ای در طبقه ۱۲۴ ام خدمات رسانی می کنند.

 

 

۱۰.موزه دریایی بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، کانادا

قدیمی ترین آسانسور بیردکیج birdcage) ( در شمال آمریکا در سال ۱۸۹۹ نصب شده است ، در این بنای زیبا و ظریف دادگاه های قانونی استان هم در آنجا قرار دارند و برای استفاده دومین قاضی اعظم در نظر گرفته شده است.اما قبل از آن زمانیکه آسانسور ساختمان آماده استفاده باشد، متریال خیالی متعددی درنظر گرفته بودند، به هر حال استادانه و با زحمات بسیار و برخی متریال های عجیب درست شده است.( ماشین طلاکاری شده با سبک شبکه سازی و برخی از متریال های خیالی استفاده شده است).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.