10آسانسور برتر دنیا کدامند؟

آسانسورهای برتر دنیا

1.برج CN, تورنتو کانادا

آسانسور بلند ترین برج جهان که خط افق تورنتو را تعرف می کند،
آسانسور جلو شیشه ای است که شما را در 58 ثانیه به روی سکوی تماشا می برد.
سپس اگر دل و جرات بیشتری دارید برای تماشای 33 طبقه دیگر مراقب ارتفاع طبقات باشید.
در نهایت این چشم انداز 447 متر ( 1465فوت ) می باشد که برای آن طبقه هم بلیط جداگانه ای باید تهیه شود.

 

2.کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، خیابان وستین، هتل فرانسیس

 

یکی از پنج آسانسور بخش بیرونی که سریع ترین می باشد را سوار شوید، از بخش ورودی یا لابی دکمه 32 رو فشار دهید . روح خود را تجدید و احیا کنید و در هر دقیقه 1000 فوت (305متر)به سمت بالا حرکت کنید و چشم انداز وسیعی از سانفرانسیسکو را در کمتر از 30 ثانیه مشاهده کنید،درهنگام حرکت به سمت پایین نزدیک ترین موقعیت برای دیدن شهر می توان یافت ولی نه برای کسانی که تحمل ضعیفی دارند.

 

 

3.نیویورک، ساختمان امپایر استیت

یکی از بهترین چشم انداز های دنیا قلب منهتن از ساختمان امپایر استیت می باشد که 103 طبقه دارد و به 73 اتومبیل با عملیات طناب 120 مایل (193 کیلومتر) که با سرعت 600-1000فیت (183-305 متر) در هر دقیقه خدمات رسانی می کند.رصدخانه ای در طبقه 86 ام وجود دارد که یک محوطه ی شیشه ای محصور و یک تفرجگاه در هوای آزاد در هر طرف دارد و چشم اندازاش در شب بی نظیر می باشد .همچنین رصدخانه ای در طبقه 102 ام نیز وجود دارد.

4.تایوان، تایپه 101

اینجا مکانیست که شما بدون ترک سیاره زمین مسافرت موشکی را با ارتفاع 1667فوت (508 متر) تجربه میکنید، این ساختمان 101طبقه دارد که دارای 67 آسانسور می باشد و شامل 2 عرشه برای مشاهده و رصد کردن منظره بیرون وجود دارد که دومین و سریع ترین در جهان میباشد.دیگر آسانسور ها در طبقه بالاتر میباشند و همزمان در دو طبقه باز می شوند.

 

5.فرانسه، پاریس، برج ایفل

صعود این نشان نمادین فرانسه و یک نگاه دقیق به ساختارش در آن زمانیکه برای نمایشگاه جهانی 1889ساخته شده بود باعث شگفت می شد..صعود به 1050 فوت (320 متر ) چشم انداز وسیع و زیبایی از پاریس مخصوصا موقع غروب آفتاب دارد که بسیار دوست داشتنی می باشد.موتورهای با ابهت گوستاو آسانسور را که در زیرزمین می باشد را از دست ندهید، هنوز هم بیشتر از یک قرن است که پس از بازسازی و دست کاری های صورت گرفته شده پابرجاست.

 

 

 

6.سوئیس، بورگناستاک، آسانسور هامستچواند

پیاده روی در مسیر باشکوه در امتداد صخره ها های بورگناستاک جایی که Plateau Hammetschwand به دریاچه لوسرن می رسد، در این مکان شما بلند ترین آسانسور بیرونی در اروپا را خواهید دید .در کمتر از یک دقیقه 502 فوت (153 متر ) بالا خواهید رفت ، وسط راه دچار سرگیجه میشوید تا اینکه به قله Hammetschwand برسید. از اینجا پانورامای آلپ و دریاچه سوئیس بی نظیر است.

 

 

7.تایلند، بانکوک، هتل بایوکه اسکا

از آسانسوربیرونی شیشه ای بلندترین هتل تایلند، کلان شهر آسیا را مشاهده کنید.علاوه بر رصدخانه ، یک عرشه سقف دار با چرخش 360 درجه در طبقه 84 ام وجود دارد و همچنین منظره شبانه اسکای لانگ را از دست ندهید (سکویی در بلندترین ارتفاع که دراز کش یا حالت استاده میتوان از منظره لذت برد)

 

8.استونی، یوروما، سوورموناماگی

در یکی از مکان های بکر دنیا سوار آسانسوری شوید که از تپه ای جدا شده می باشد. سوورموناماگی( Suur Munamägi)که تپه( تخم مرغ بزرگ) نامیده میشود در جنوب استونیا با ارتفاع (1043 /318متر) بلندترین نقطه کشورهای بالتیک می باشد.این آسانسور شما را به رصدخانه ای که 95فوت/29متر ارتفاع دارد و جنگل های باستانی،دریاچه های استونیا و لاویتا و روسیه دیده میشود می رساند.

 

9.امارات متحده عربی، دبی، برج دبی

شکل ظاهری چیز هارا ببینید ،برج خلیفه در طول ساخت و ساز با اسم برج دبی شناخته می شد،با طراحی و استفاده از المان های اسلامی بر روی گل های کویری در سال 2010 افتتاح شد.سریع ترین آسانسور های دوگانه جهان در مرتفع ترین ساختمان ها با بیش از 150 طبقه و 2600 فوت (792متر) ارتفاع با رصدخانه ای در طبقه 124 ام خدمات رسانی می کنند.

 

 

10.موزه دریایی بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، کانادا

قدیمی ترین آسانسور بیردکیج birdcage) ( در شمال آمریکا در سال 1899 نصب شده است ، در این بنای زیبا و ظریف دادگاه های قانونی استان هم در آنجا قرار دارند و برای استفاده دومین قاضی اعظم در نظر گرفته شده است.اما قبل از آن زمانیکه آسانسور ساختمان آماده استفاده باشد، متریال خیالی متعددی درنظر گرفته بودند، به هر حال استادانه و با زحمات بسیار و برخی متریال های عجیب درست شده است.( ماشین طلاکاری شده با سبک شبکه سازی و برخی از متریال های خیالی استفاده شده است).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *